اخبار و تازه ها, بلاگ

آنچه درباره تفاوت مد و استایل خوب است بدانید

عبارت و اصطلاحات زیادی در صنعت مد وجود دارد که اگر آگاهی کاملی از آن‌ها نداشته باشیم، شاید آن‌ها را با هم اشتباه بگیریم.
به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی، گرچه بعضی‌اوقات حتی این اصطلاحات به‌جای یکدیگر به کار می‌روند ولی دانستن تفاوت‌های آن‌ها امری ضروری و از پایه‌های ورود به صنعت مد است. در این نوشتار به تفاوت مد و استایل پرداخته ایم.
برای فهم راحت‌تر تفاوت مد و استایل، ابتدا به‌صورت جداگانه هرکدام از این اصطلاحات را بررسی می‌کنیم.

استایل چیست ؟
استایل به روش خاص یک فرد برای بیان خود اشاره می‌کند. این روش می‌تواند مربوط به سبک نوشتن، لباس یا حتی معماری باشد. در دنیای مد، استایل یا سبک است به روشی گفته می‌شود که یک شخص بر اساس سلیقه و حس زیبایی‌شناختی خود، یک مدل مو و یا لباس را انتخاب می کند و لوازم، اکسسوری و لباس‌های مختلف را باهم ست می‌کند. هر شخص استایل خود را مطابق با قواعد و چهارچوب‌های زندگی خود انتخاب می‌کند. درواقع استایل هر شخص، نشان‌دهنده شخصیت، طرز فکر و سلیقه وی است و به این دلیل داشتن استایل شخصی برای افراد، اهمیت زیادی دارد. ازجمله برخی از استایل‌های شخصی می‌توان به استایل‌های کلاسیک، کژوال، مینیمال و … اشاره کرد.

مد چیست؟
مد گرایش غالب در یک فرهنگ خاص و یک زمان خاص است. درواقع مد به روش‌های رایج و محبوب لباس پوشیدن، دکوراسیون، دیزاین و …. در یک زمان یا دوره خاص اشاره دارد. صنعت مد با سبک‌های غالب حال حاضر سروکار دارد. چیزی که در یک ماه یا فصلی از سال مد باشد، ماه یا فصل بعد دیگر مد نیست و تاریخ انقضای آن از بین می‌رود. به‌عبارت‌دیگر به تغییر سلیقه سریع اکثر افراد یک جامعه یا فرهنگ مد می‌گویند. نمایشگاه هایی بر پا می شوند تا لباس‌هایی که بیانگر چشم‌اندازی برای آینده مد هستند را برجسته کنند. سپس اینفلوئنسرها و بلاگرها با ایده‌ها و خلاقیت‌های خود به این نمایش‌ها واکنش نشان می‌دهند و از چشم‌اندازه‌ها در سبک‌های خود استفاده می‌کنند. درنهایت هم خرده‌فروشها از تمامی این اتفاقات و اطلاعات استفاده می‌کنند تا محصولات خود را به فروش برسانند.
اصلی‌ترین تفاوت مد و استایل در این است که استایل به سلیقه و سبک و شخصیت یک فرد و مد به سلیقه و سبک زودگذر و تحت تاثیر تبلیغات کمپانی ها بستگی دارد. در استایل سلیقه شخصی یک فرد و نحوه انتخاب خود شخص تأثیر دارد ولی در مد، این طراحان مد و عمده‌فروشان , و بنگاه های اقتصادی هستند که انتخاب می‌کنند چه چیزی مد باشد و اکثریت آن را بپوشند.
مد یعنی چیزهایی که به‌طور انبوه تولید و روانه بازار می‌شوند. استایل یعنی تک و خاص که مانند DNA هر فرد است. همان‌طور که کمد لباس هیچ دو نفری یکسان نیست.
مد یعنی تنها از مجلات مد و اخبارها پیروی کنیم و مانند آن‌ها بپوشیم. استایل یعنی خلاقیت خود را به کار بگیریم و طبق سلیقه خود بپوشیم.
مد یعنی هر چند ماه یکبار تحت تاثیر رسانه ها و موج های تبلیغاتی تغییر کنیم. استایل یعنی یک سبک مناسب با اخلاق، سبک زندگی، سن، تحصیلات، شغل، شخصیت و شان اجتماعی خود را دنبال کنیم.

برای انتخاب کفشی مناسب با استایل خود می توانید به فروشگاه‌های کفش ملی سراسر کشور مراجعه کنید یا از طریق فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishoes.ir کفش و اکسسوری مورد نظر خود را سفارش داده و به آسانی درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.