اخبار و تازه ها, بلاگ

از تهران تا کربلا با کفش ملی

در آستانه اربعین حسینی و با آغاز پیاده روی اربعین قطعا یکی از مهمترین ابزارها برای طی این طریق معنوی کفش است …
اما کفش مخصوص چنین پیاده وری سنگینی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی پیاده روی اربعین بزرگترین پیاده روی ثبت شده است که درآن به یمن عشق به اباعبدالله و اهل بیتش ده ها میلیون نفر کیلومترها را با پای پیاده تا کربلای معلی طی طریق می کنند و در این سفر بزرگ هیچ هم پایی مهمتر از یک کفش پیاده روی مناسب نیست. در دو سال اخیر نیز هر چند همه گیری کرونا این آیین روحانی را تا حد زیادی تحت تاثیر خود قرار داده است اما همچنان کم نیستند زائرانی که با در نظر گرفتن تمهیداتی خود را به آستان سید الشهدا می رسانند.
کفش ملی مفتخر است که بهترین کفش ها را برای این پیاده روی طولانی در اختیار زائران اربعین قرار می دهد.
قبل از تهیه یک کفش مناسب پیاده روی به این نکات توجه کنید:
پاشنه کفش پیاده‌روی نباید خیلی ضخیم باشد. این نوع پاشنه به کوبیده شدن پای شما بر زمین منجر خواهد شد که علاوه بر کند کردن حرکت شما، امکان بروز درد مچ پا بعد از پیاده‌روی را افزایش می‌دهد.
پاشنه کفش پیاده روی باید نسبتا نرم و باثبات باشد و مانع بروز حرکت عمودی یا افقی پا شود، پاشنه‌ای که بسیار نرم باشد توصیه نمی‌شود. زیره کفش نیز نباید لغزنده باشد.
وجود یک بالشتک منعطف که امکان بیشتری برای خم کردن انگشتان پاها را فراهم کند، در کفش پیاده‌روی ضروری است.
زبانه کفش نیز باید نرم و فوم‌دار باشد تا از فشار ناشی از رویه و بند کفش روی پای شما بکاهد، این امر در طول پیاده‌روی‌های طولانی بسیار حائز اهمیت است.
سبک وزن بودن نیز از جمله ویژگی‌های مهم کفش پیاده‌روی است. انتخاب کفش‌های چرمی سنگین برای پیاده‌روی اشتباه است.
متناسب بودن سایز کفش بدون شک یکی از موارد مهم هنگام پیاده‌روی است. بنابراین وجود فضای کافی در قسمت پنجه پا بسیار مهم است، به نحوی که حدود یک سانتی‌متر بین انگشتان پای شما و سر کفش فاصله وجود داشته باشد.
بهترین زمان برای خرید یک کفش پیاده‌روی اواخر روز است؛ زمانی که در نتیجه پیاده‌روی یا فعالیت‌های روزانه پای شما کمی باد کرده است.
بهترین کفش های پیاده‌روی را از فروشگاه های کفش ملی سراسر کشور تهیه کنید و یا با مراجعه به فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishoes.ir آن را درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.