اخبار و تازه ها, بلاگ

یک استایل مناسب برای ساده پسندهای شیک پوش

به سبکی از پوشش که در آن تمام لباس‌های‌تان، یک‌رنگ هستند، «استایل منوکروم» می‌گویند این سبک شدیدا مناسب ساده پسندهای شیک پوش است.
به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی، مونوکروم به معنای تک‌رنگ بودن لباس‌هاست؛ به زبان ساده، در این استایل، شما یک رنگ را برای پوشش خود استفاده می‌کنید. مونو به معنای تک و کروم به معنای رنگ است. این نوع پوشش قرن‌ها در دنیای مد محبوب بوده است، اما در سال‌های اخیر محبوبیت آن افزایش داشته است تا جایی که حتی در مراسم‌های اخیر تحلیف ریاست جمهوری در کشورهای مختلف این استایل توجه عکاسان و رسانه‌ها را به خود جلب کرد.
با آن که مونوکروم به معنای تک رنگ است اما این استایل شما را محدود نخواهد کرد و شما می‌توانید از تمام تناژها و سایه‌های یک رنگ برای سِت کردن لباس و کفش خود استفاده کنید. این سبک در عین سادگی، جلوه مدرنی را به وجود می‌آورد.

چگونه تناژهای یک رنگ را بشناسیم؟
برای هر رنگ می‌توانید تعداد بی نهایت در ذهن خود به آن رنگ سفید اضافه کنید، مثلا در یک  استایل سبز ، به تدریج رنگ سبز روشن تر شده و تناژهای سبک‌تری از آن به دست می‌آید. حالا اگر به رنگ سبز اصلی خود، آرام آرام رنگ مشکی اضافه کنید، به تدریج سایه‌های تیره‌تری از رنگ اصلی خود خواهید داشت. در استایل مونوکروم می‌توانید از این طیف گسترده رنگ استفاده کنید.

نکات مهم در استایل تک رنگ
اولین نکته در انتخاب رنگ در استایل مونوکروم آن است که بدانید آن رنگ با رنگ پوست شما هم‌خوانی داشته باشد و در ضمن، رنگ عجیب و غریبی هم نباشد. بهتر است در ابتدا با رنگ های ساده تر نظیر مشکی، خاکستری، سورمه ای، قهوهای، کرم و … شروع کنید ،
که احساس راحتی بیشتری برای شما ایجاد می کنند و برازنده نیز هستند، تنوع طرح کفش هم در این طیف های رنگی بیشتر است و دست شما را باز تر می گذارد؛ کم‌کم اگر تبحر خوبی در این استایل پیدا کردید می توانید سراغ رنگهای شارپ‌تر نیز بروید.

برای شکیل‌تر شدن این استایل و این که در تکرار رنگ‌ها شبیه یونیفورم نشود، می‌توانید رنگ‌های خنثی را به رنگ اصلی اضافه کنید. در سبک پوشش مونوکروم، استفاده از متریال مختلف و ترکیب آنها مثل پنبه با ابریشم، چرم و … را فراموش نکنید. اکسسوری‌ها، این استایل را بسیار جذاب می کنند، به ویژه اگر طلایی و یا نقره ای باشند.
مونوکروم برای ریزنقش ها و آنها که قد کوتاهی دارند بسیار مناسب است و آنها را بلندتر و کشیده تر نشان می دهد.
همچنین این استایل برای افراد چاق نیز مناسب است و آنها را لاغرتر نشان خواهد داد.
استفاده از سبک مونوکروم احتمالا ساده به نظر برسد اما این سبک در عین سادگی جذابیت و پیچیدگی منحصر به فردی به استایل شما خواهد بخشید. قدم اول انتخاب رنگ اصلی در استایل شماست. این رنگ را متناسب با رنگ پوست و موی خود انتخاب کنید. در ادامه طیف‌های روشن‌تر و تیره‌تر آن را هم به استایل خود اضافه کنید.

تعادل را در استایل تک رنگ فراموش نکنید
البته تعادل، اصلی است که در تمام استایل‌ها باید مد نظر قرار گیرد اما در مورد مونوکروم اهمیت زیادی پیدا می کند.
کفش‌های چرم با تنوع خوب رنگی و همچنین کفش‌های پارچه ای برای این استایل بسیار مناسبند.
در این استایل محدودیت خاصی در نوع کفش وجود ندارد، از کفش رسمی تا کژوال و اسپورت هر کدام که مورد نظر شما باشد به شرطی که با سایر اجزای پوشش شما هم‌خوانی داشته باشد را می‌توانید استفاده کنید.
کفش‌هایی با رنگهای جذاب برای استایل مونوکروم را می توانید از فروشگاه‌های کفش ملی سراسر کشورتهیه کنید یا با مراجعه به فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishoes.ir رنگ و طرح مورد نظر خود را سفارش داده و به آسانی درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.