اخبار و تازه ها, بلاگ

استایل کالج، سبکی جوان پسند و پرطرفدار

کالج استایلی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران خاص خود را دارد.

به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی،  کالج، سبکی مورد پسند جوانان و نوجوانان برای پوشش مدرسه و دانشگاه بوده است، از این رو به استایل کالج معروف شده است.

استایلی که از مدارس خصوصی ثروتمندان شروع شد
منشاء استایل کالج مدارس خصوصی و لاکچری غرب که فقط ثروتمندان توانایی تحصیل در آن جا را داشتند، بوده است اما رفته رفته این استایل به سبکی محبوب در اقصی نقاط جهان تبدیل شد.
البته همانطور که اشاره کردیم، این استایل به این دلیل که مورد علاقه دانش‌آموزان و دانشجویان در دهه‌های گذشته بوده است، به استایل کالج معروف شده است.
البته نکته دیگری در مورد شکل‌گیری این سبک وجود دارد این است که در آن زمان مدارس برای این که دانش‌آموزان را متناسب با جایگاه خانواده‌های سطح بالا تربیت کنند، تلاش می کردند تا علاوه بر نوع لباس پوشیدن، نوع برخورد، نحوه بیان و در کل شخصیت آن ها را شکل بدهد و به همین دلیل این استایل فرهنگ ویژه خود را نیز داراست؛ شاید به همین دلیل می‌توان این سبک را یکی از استایل‌های با کلاس نامید.
امروزه این استایل توانسته خود را نشانگر شخصیتی آراسته، مودب، خوش‎مشرب ، تحصیل‏کرده و موفق نشان دهد.

برای داشتن استایل کالج چه بپوشیم؟
پوشش‌هایی نظیر شلوار جین پاره و یا لباس‌های خیلی جذب و چسبان و همچنین پوشش گشاد و آویزان در استایل کالج جایگاهی ندارد !
آنچه در استایل کالج استفاده می‌شود باید اندام شما را متناسب با سایز واقعی نشان دهد. اگر می‌خواهید یک استایل ساده، شیک و در عین حال جوان‌پسند داشته باشید، یکی از گزینه‌های پیشنهادی به شما استایل کالج است.

رنگ‌های سبک کالج کدامند؟
سبز زمردی‌، قرمر بورگاندی، آبی کلاسیک یا سرمه‌ای از رنگ‌های تاپ استایل کالج هستند؛ البته رنگ‌هایی مثل خاکستری و قهوه‌ای و طیف‌هایی از این قبیل نیز می‌توانند در این سبک خود را به خوبی نشان دهند.
صورتی و کرم نیز رنگ‌های جذاب این استایل هستند، رنگ‌هایی که هم مناسب با مکان‌های رسمی هستند و هم مناسب برای ترکیب یک استایل روزانه که در همه‌ی فصل‌ها کاربرد و زیبایی خود را دارد.

طرح و جنس پارچه کالج
در استایل کالج بهتر است انواع پارچه‌های چهارخانه از شطرنجی گرفته تا گینگهام، تویید، آرگایل و تارتان را انتخاب کنید.
لباس‌های یقه‌دار، پولوشرت‌ها، پیراهنهای آکسفوردی، جلیقه‌های کلاسیک و کت‌های بلیزر از نشانه‌های استایل کالج هستند.
پیراهن‌های آستین بلند مردانه با یقه‌های بسته و رنگ سفید که در تابستان از جنس‌های حریر و در زمستان از جنس کتان و جنس‌های ضخیم‌تر استفاده می‌شده از آیتم‌های ثابت این استایل هستند.

اکسسوری‌ها در استایل
هر چه اکسسوری‌ها ظریف‌تر و کلاسیک‌تر باشد تناسب بیشتری با استایل کالج دارد، کالج‌ها افراد باکلاسی هستند که زرق و برق و تجمل را دوست ندارند و تنها شیکی و آراسته بودن برایشان مهم است. در نتیجه تعداد اکسسوری‌های مورد استفاده آن‌ها کم است.
دستبندهای چرم باریک، ساعت‌هایی با بند چرم یا گردنبندهای ظریف و باریک محبوب طرفداران استایل کالج هستند در واقع همانطور از نام استایل کالج مشخص است این اکسسوری‌ها به گونه‌ای هستند که بتوان آنها را در کالج و دانشگاه استفاده کرد. هر چه اکسسوری ها کمتر و ظریف تر باشند راحتی این استایل را بهتر نشان می دهند.
زیور آلات اکسسوری‌های مورد استفاده طرفداران این سبک اغلب به رنگ نقره‌ای، مات و ساده هستند؛ در نتیجه هنگام انتخاب و خرید اکسسوری، مدل های ظریف و خاص توجه آن‌ها را جلب می کند و از انگشترها و یا گردنبندهای بزرگ با طرح‌های عجیب و غریب اجتناب می‌کنند.
برای آقایان هم اکسسوری‌های مناسبی در این استایل رواج دارد؛ برای این که در این استایل انتخاب سریع‌تری داشته باشید مانند کسی فکر کنید که یک محصل متمول است.
در استایل کالج باید کمربندهایی با سگک ساده و کلاسیک را انتخاب کنید و بهتر است این کمربندها با کفش شما ست باشد.

شلوار کتان شاخصه استایل کالج
شلوارهای کتان اغلب در رنگ‌های روشن از ویژگی‌های این استایل است. انواع کتان‌های نه بسیار جذب و نه خیلی گشاد را می توانید در سبک کالج بپوشید.

مدل مو و آرایش صورت مناسب با استایل کالج
در استایل کالج ،آقایان از مدل موهای ساده، کوتاه و کلاسیک استفاده می کنند. مدل موهای فشن گزینه خوبی برای شما نخواهد بود. خط ریش و خط پشت مو خود را ساده تنظیم کنید.

کفش‌های مناسب استایل کالج
کفش‌ها یکی از مهمترین اجزای این استایل هستند تا جایی که حتی نام کالج را بر روی طرح هایی از این استایل گذاشته اند؛ اگر می‌خواهید کفشی را انتخاب کنید که با استایل کالج هماهنگی داشته باشد حتما باید کفش‌های چرمی‌، آکسفوردی و در نهایت برای استایل‌های ورزشی و اسپرت کفش ورزشی انتخاب کنید.
توصیه ما به شما این است که در این استایل کفش‌های ساده و بدون زرق و برق را انتخاب کنید.
کفش لوفر که اکنون به کفش کالج نیز معروف شده است در حقیقت مخصوص همین سبک و کامل کننده این استایل است، بهترین کفش این استایل همان کفش لوفر یا کالج است.
رنگ کفش‌ها را معمولا با رنگ کمربند ست می‌کنند جنس آنها نیز اغلب از جنس جیر یا چرم هستند. البته مدل کفش‌های دیگری هم مانند کفش‌های بسکتبال یا کفش‌های کتانی سبک از فاکتورهای دیگری ‌است که در این استایل استفاده می‌شود.
کفش‌های مناسب استایل کالج را می‌توانید از فروشگاه‌های کفش ملی سراسر کشور تهیه کنید یا با مراجعه به فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی MELLISHOES.IR آن را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.