اخبار و تازه ها, بلاگ

اگر كودكمان كفش هايش را تا به تا می پوشد چه كنيم؟

وقتی كودكان  خودشان شروع به پوشيدن كفش می كنند در ابتدا ممكن است بارها كفش هايشان را تا به تا بپوشند.

به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی،‌ در رابطه با کفش به این نکته توجه داشته باشید که از ویژگی‌های یک کفش مناسب این است که کودک برای پوشیدن آن وابستگی کمتری به دیگران داشته باشد. از حدود ۵/۲ یا ۳ سالگی بهتر است که كودك  خودش کفش‌هایش را بپوشد. البته ممکن است در ابتدا کفش‌هایش را تا‌به‌تا بپوشد اما نکته‌ مهم این است که لازم نیست پیوسته چک کنید که آیا او کفش‌هایش را درست پوشیده یا خیر. در عین حال در صورتی که فکر می‌کنید اشتباه به پا کردن ممکن است باعث زمین خوردن کودک یا خطرات دیگری شود، اشتباه او را با جملاتی از قبیل «باز هم که اشتباه پوشیدی» یا «کفش‌هات رو درست پا کن» و… بیان نکنید؛ چرا که چنین بیان مستقیمی می‌تواند در کودکتان احساس شکستی دوباره ایجاد کند. در عوض، می‌توانید به او یادآور شوید که کفش‌هایش با هم قهر کرده‌اند؛ با توجه به حالت قرار گرفتن کفش‌ها در کنار هم در زمانی که تا‌به‌تا پوشیده شده‌اند و البته تشویق‌هایی از قبیل لبخند، آفرین، بوسه و… را در زمانی که کار را به درستی انجام می‌دهد، فراموش نکنید.

البته یک نکته دیگر که می‌تواند در درست پوشیدن کفش اثر داشته باشد، نوع کفش است؛ به این معنی که کفش‌هایی که چسب، زیپ یا بند آنها در کنار کفش و بخش بیرونی قرار دارد، احتمال آنکه تابه‌تا پوشیده شوند بیشتر از کفش‌هایی است که بند یا چسب آنها در وسط کفش است. البته این موضوع دلیل جالبی دارد. زمانی که کودکان می‌خواهند کفش بپوشند، معمولا روی زمین نشسته و در این وقت زانوهای آنها به سمت بیرون است و در نتیجه آنها بر قسمت داخلی کفش تسلط بیشتری دارند تا قسمت بیرونی؛ پس به طور ناخودآگاه برای بستن چسب یا بند، کفش هایشان را تابه‌تا پا می‌کنند؛ چرا که در این وضعیت چسب در قسمت داخلی قرار می‌گیرد و در نتیجه کودک راحت‌تر از عهده‌ این کار بر می‌آید.

كفش هاي بچگانه مناسب را مي توانيد از شعب كفش ملی سراسر كشور بخواهيد يا با مراجعه به فروشگاه آنلاين كفش ملی به نشانی mellishoes.ir  آن را سفارش داده و به آسانی درب منزل تحويل بگيريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.