اخبار و تازه ها, بلاگ

این علایم در پای شما زنگ خطر بیماری است !

بروز نخستین نشانه‌ها از برخی بیماری‌ها از پا شروع می‌شود پس تغییرات ظاهری و درد را در پای خود نادیده نگیرید.
به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی، ایزی هلث آپشنز درباره نشانه‌هایی که از بیماری‌ها در پا می‌توان یافت نوشته است: نوروپاتی دیابتی، نارسایی مزمن سیاهرگی، کم‌کاری تیروئید، فشار خون بالا و بیماری رینود از جمله بیماری‌هایی‌ هستند که ممکن است موجب بروز علائمی در پاها شوند.
اگر هر روز با احساس درد در پاهای خود مواجهید و با استراحت و ماساژ نیز بهبودی در آن حاصل نمی‌شود این وضعیت را نادیده نگیرید.

ترک‌خوردگی پاشنه پا
خشکی سطحی پوست پا ممکن است به معنای آن باشد که به نوشیدن آب بیشتر و استفاده از محصولات مرطوب‌کننده نیاز دارید؛ اما بروز ترک‌های عمیق در پاشنه پا می‌تواند نشان‌دهنده مشکل در غده تیروئید باشد.
ترک‌های پاشنه پا می‌تواند نشانه‌ای از کم‌کاری تیروئید باشد. از دیگر علائم این شرایط می‌توان به خستگی، افزایش وزن، افسردگی و حتی تغییرات اجابت مزاج اشاره کرد.
در صورت تجربه هریک از این مسائل، مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق شرایط بهترین گزینه است.

احساس درد، گزگز و بی‌حسی
احساس درد، گزگز یا بی‌حسی در پاها می‌تواند نشانه‌ای از نوروپاتی دیابتی باشد. این شرایط زمانی شکل می‌گیرد که سطوح ناسالم قند خون به اعصاب آسیب می‌رساند و مکانیزم ارسال سیگنال توسط آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
در صورت مواجهه با هریک از این موارد مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق شرایط، انجام آزمایش و تلاش برای مدیریت سطوح قند خون اهمیت دارد.
باید توجه داشت وقتی نوروپاتی دیابتی موجب بی‌حسی، درد و گزگز پاها می‌شود ممکن است فرد مبتلا درد را حس نکند.
پس اگر انگشت پای شما به یک مانع برخورد کرد اما دردی احساس نکردید، این شرایط را نادیده نگیرید زیرا ممکن است دلیل این بی حسی آسیب دیدن اعصاب پای شما باشد.

تیرگی قوزک‌ها
اگر پوست اطراف قوزک پای شما در حال تیره‌تر شدن است (معمولا ابتدا قوزک داخلی با این شرایط مواجه می‌شود)، این می‌تواند نشانه‌ای از عملکرد نادرست سیاهرگ‌ها در پای شما باشد.
این شرایط که به نام نارسایی مزمن سیاهرگی شناخته می‌شود، زمانی رخ می‌دهد که دریچه‌های موجود در سیاهرگ‌ها دچار مشکل شود و خون موجود در پاها به خوبی به سمت قلب بازنگردد. زمانی که خون در پاها جمع می‌شود پوست در ناحیه قوزک‌ها تیره‌تر به نظر می‌رسد.
در بلندمدت و در صورت درمان نشدن مناسب، این شرایط می‌تواند به بروز زخم‌های سیاهرگی منجر شود که پارگی پوست و شکل‌گیری زخم‌های باز را به همراه دارد.

تغییر رنگ انگشت‌های پا
اگر با تغییر رنگ ناگهانی انگشت‌های پای خود مواجه شده‌اید و این تغییر رنگ از سفید به آبی و قرمز و سپس بازگشت به رنگ عادی پوست رخ می‌دهد ممکن است به بیماری رینود مبتلا شده باشید.
این اختلال موجب انقباض رگ‌های خونی و مسدود شدن جریان خون می‌شود و به ویژه هنگام احساس سرما یا استرس رخ می‌دهد از این رو خون نمی‌تواند به سطح پوست برسد و به تغییر رنگ منجر می‌شود.این اختلال ممکن است ارثی باشد، اما گاهی نیز نشانه‌ای از بیماری‌های خودایمنی مانند آرتریت وماتوئید، سندرم شوگرن و مشکلات تیروئید است.

تورم قوزک‌ها
آیا زمانی که در آینه به پاهای خود نگاه می‌کنید، قسمت پایینی و مچ پاها متورم به نظر می‌رسد؟ اگر این‌گونه است باید فشار خون خود را بررسی کنید.
در حقیقت، تورم قوزک‌ها نشانه‌ای رایج از فشار خون بالاست، زیرا این شرایط عمل پمپاژ خون را در سراسر بدن برای قلب دشوار می‌کند و به انباشت مایع در قسمت پایینی بدن منجر می‌شود.

می گویند پا قلب دوم ماست، پوشیدن کفش هایی که سلامت ظاهری پای شما را حفظ کند می تواند این اطمینان را در شما ایجاد کند که درصورت بروز تغییر در ظاهر پای شما علت آن استفاده از کفش نامناسب نیست و مشکل را باید در جای دیگری جستجو کنید.
کفش ملی مفتخر است کفش‌هایی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد که سلامت و راحتی خوبی در پای شما ایجاد می کند، برای تهیه آنها می توانید به یکی از فروشگاه‌های کفش ملی سراسر کشور مراجعه کنید یا از طریق فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی Mellishoes.ir کفش مورد نظر خود را سفارش داده و به آسانی درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.