اخبار و تازه ها, بلاگ

بایدها و نبایدهای استفاده از کفش تخت

به ویژه در فصل تابستان استفاده از کفش‌هایی با پاشنه تخت  طرفداران خاص خود را دارد اما در پوشیدن و استفاده از این کفش ها باید و نبایدهایی وجود دارد که رعایت آنها به ایمنی بیشتر شما کمک خواهد کرد.

به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی، هر چند کفش های بدون پاشنه و با کف تخت به نظر کفش های سبک و راحتی میایند با این حال در استفاده از آنها باید نکاتی را در نظر داشت و حتی استفاده طولانی از آنها میتواند موجب بروز مشکلاتی برای پا شود. مهمترین خصوصیت این کفش ها نداشتن پاشنه، نداشتن قوس طولی کف پا و کف نرم و قابل انعطاف است.
ایستادن و راه رفتن با کفشی که پاشنه ندارد می‌تواند موجب اعمال کشش زیاد بر روی تاندون آشیل و عضلات پشت ساق شود. این کشش می‌تواند موجب بروز خستگی و در مواردی درد در ساق شود.
کشش زیاد بر روی تاندون آشیل که به علت نداشتن پاشنه ایجاد می‌شود، همراه با نداشتن قوس کف پایی که در این نوع کفش ها معمول است موجب میشود “فاشیای کف پا” دچار کشش شود. “فاشیای کف” پا یا فاشیای پلانتار یک نوار بافتی محکم است که در کف پا قرار گرفته و بین پنجه و پاشنه کشیده شده است. کشش زیاد بر روی این بافت موجب بروز درد در کف پا و بخصوص در پاشنه می‌شود. پس استفاده طولانی مدت از کفش‌های تخت میتواند موجب درد پاشنه شود.
نداشتن یک کفی سفت و محکم موجب می شود نتوانیم با آنها بر روی زمین‌های ناهموار به‌راحتی راه برویم.
در صورتی که از کفش‌های بدون پاشنه و تخت استفاده می‌کنیم بهتر است مدت استفاده از آنها کوتاه باشد. همچنین بعد از اتمام راه رفتن و درآوردن کفش‌ها باید چند دقیقه عضلات پشت ساق و تاندون آشیل را در هر دو پا کشش بدهیم.
کفش‌های تخت و صاف را می توان 2 روز در هفته پوشید اما مشکل این جاست که بسیاری از افراد ماه‌ها پی در پی از آن‌ها استفاده می کنند. این مشکلات به خصوص در تابستان که مردم بیشتر از کفش های راحتی و صندل استفاده می کنند پدید می‌آید.
مواردی در افراد 20 تا 30 ساله دیده می شود که در تمام تعطیلات با صندل یا کفش‎های بندی و راحتی به استخر یا پیاده روی می روند و بعد با پشت درد و کمر درد از تعطیلات برمی گردند.
کفش های تخت باعث می شوند افراد به جای راه رفتن پاهای خود را روی زمین کشیده و لخ لخ کنند که باعث به هم خوردن حالت بدن می شود. علاوه بر این، کفش‌های بی بند، پا را به طرف جلو لغزانده و باعث می‌شود شخص به جای بلند کردن پاها و درست راه رفتن با تنبلی پای خود را روی زمین بکشد.
در ضمن کفش‌های تخت باعث می‌شوند که پا به طرف داخل چرخیده و باعث کشیدگی رباط ها و تاندون‌ها شوند. کشیده شدن رباط‌ها، انگشت‌های پا را از تناسب نسبت به قسمت‌های دیگر پا خارج می کند و باعث دردهای شدید می‌شود؛این کشش رباط‌ها و تاندون‌ها، برآمدگی و برجستگی‌هایی در قسمت داخلی، به خصوص در انتهای انگشت بزرگ پا به وجود می آورند.
وقتی پاها به طرف داخل می‌چرخند، زانوها را نیز همراه با خود به طرف داخل منحرف می‌کنند و چون این عمل با زاویه‌ای نامناسب انجام شده است، باعث التهاب استخوان کشگک زانو، درد شدید و در موارد شدیدتر منجر به التهاب مفاصل زانو می گردد.

باید توجه داشته باشیم هم استفاده طولانی مدت از کفش پاشنه بلند و هم کفش بدون پاشنه مشکلاتی را برای پا ایجاد می‌کنند. و هر چند کفش های با پاشنه تخت زیبایی و سبکی خاص خود را دارد توصیه ما این است که این کفش ها را برای استفاده طولانی مدت در نظر نگیرید.
کفش ملی نیز در شعب سراسر کشور خود به فراخور درخواست مشتریان کفش‌های تخت مناسبی را عرضه می‌کند که بالاترین استاندارد و ایمنی پا در یک کفش تخت را داراست با این وجود این کفش ها برای استفاده طولانی در محل کار یا استفاده چندروز مداوم در تعطیلات و سفر توصیه نمی شوند اما استفاده روی فرش و همچنین استفاده کوتا مدت از آنها در محافل دوستانه یا گردش‌ و خریدهای سبک و کوتاه می تواند جذاب باشد.
همچنین شما می توانید این کفش‎‌ها و انواع کفش های مجلسی و زنانه را از فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishoes.ir سفارش داده و آن را درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.