اخبار و تازه ها, بلاگ

با این روش های خانگی جاکفشی شما بدبو نمی شود

بسیاری از ما برای مرتب نگه داشتن منزل و نگهداری از کفش های خود از جاکفشی استفاده می کنیم اما عدم رعایت برخی نکات ساده موجب بوی بدی  در جاکفشی می شود که بسیار آزار دهنده است.

به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی ، بوی بد جا کفشی بسیاری از مواقع می تواند حتی در مطبوع بودن کل فضای خانه تاثیر نامناسب بگذارد.

در این نوشتار سعی کردیم روش های خانگی ای را که به شما کمک می کند تا جاکفشی شما بدبو نشود را معرفی کنیم.

از جوش شیرین استفاده کنید:

یک قاشق سوپ خوری جوش شیرین، داخل جاکفشی به خصوص در کف آن بریزید. این کار علاوه بر جذب رطوبت جا کفشی، مانع از تکثیر باکترهایی می شود که در مناطق گرم و مرطوب رشد می کنند. صبح روز بعد، جوش شیرین را از داخل جاکفشی پاک کنید.

سرکه مصرف کنید :

در فصول برفی و بارانی،جاکفشی علاوه بر بوی بد، بوی نم و رطوبت نیز می دهد. برای از بین بردن بوی بد جاکفشی، مقداری سرکه را با آب ترکیب کرده و به قسمت های مختلف جاکفشی اسپری کنید.

روغن درخت چای را امتحان کنید:

روغن های گیاهی مثل درخت چای خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و باعث از بین بردن بوی باکتری ها می شود. چند قطره روغن درخت چای را هفته ای یک بار داخل جا کفشی بریزید و در صورت ممکن جاکفشی را در هوای آزاد قرار دهید تا بوی بد کفش ها از بین برود.

از گل و گیاه  هایی مثل اسطوخودوس کمک بگیرید :

گیاهانی مانند مریم گلی، اسطوخودوس و ریحان در از بین بردن بوها عالی هستند. یک از این گیاهان را یک شب داخل جا کفشی قرار دهید. صبح روز بعد، گیاه را دور بریزید و قبل از قرار دادن مجدد کفش ها در داخل جاکفشی، اجازه دهید کمی هوا در آن جریان داشته باشد. این کار را تا زمانی که بو از بین رود هر شب انجام دهید.

پوست مرکبات را به کار ببرید :

پوست مرکبات مثل پرتقال، لیمو و گریپ فروت برای جذب بوهای بد مثل بوی جاکفشی شگفت انگیز است زیرا پوست پرتقال حاوی روغن های طبیعی است که از رشد باکتری و کپک داخل جاکفشی جلوگیری می کند.

جا کفشی مناسب انتخاب کنید:

شاید قبلا جا کفشی خریداری کرده اید، اما اگر به دنبال خرید یک مدل جدید هستید، در ابتدا مدلی را تهیه کنید که هوا به خوبی در آن گردش کند. مثل یک جاکفشی طبقه ای با جنس چوب طبیعی ، سپس مدل انتخابی شما بتواند کفش ها را از گرد و غبار و نور فرابنفش محافظت کند.

کفش های فرسوده را نگهداری نکنید:

بعد از پوشیدن یک جفت کفش، تقریبا 24 ساعت طول می کشد تا رطوبت به جا مانده از عرق پا خشک شده و باکتری ها کاهش یابند. بنابراین بهتر است که اگر امکان دارد کفش هایتان را قبل از قرار دادن در جاکفشی، در هوای آزاد بگذارید ، زیرا به احتمال زیاد کاملا خشک نمی شود و می تواند باعث ایجاد باکتری بیشتر و بوی تعفن شود.

از خوشبوکننده و اسپری هوا استفاده کنید:

هر چقدر هم که مراقب باشید احتمال آن وجود دارد که جا کفشی شما بو بگیرد .یک راه برای مبارزه با این مساله، قرار دادن خوشبو کننده های موجود در بازار داخل جاکفشی است.

چای کیسه ای سیاه در جاکفشی بگذارید

چای سیاه حاوی تانن هایی است که در از بین بردن باکتری هایی که در داخل جاکفشی یا کفش یافت می شوند مؤثر هستند. چای کیسه ای را به مدت چند دقیقه در آب جوش بگذارید سپس اجازه دهید تا خنک شود.بعد از آن کیسه چای را به مدت یک ساعت یا بیشتر در داخل جاکفشی یا کفش قرار دهید تا بوی بد را به خود جذب کند.

کفش ها را مرتب کنید :

اگر جز آن دسته افرادی هستید که به محض آمدن از بیرون، کفش های خود را داخل جاکفشی قرار می دهید باید بگویم دلیل بوی بد جا کفشی می تواند همین باشد زیرا کفش ها را همراه با کثیفی و آلودگی که از بیرون به همراه دارد داخل جا کفشی قرار می دهید.

از قهوه یا عطر استفاده کنید

پیش از این هم در نمناک گفتیم که برای خوشبو کردن جاکفشی و رفع بوی بد،در یک ظرف پلاستیکی که چند سوراخ روی درب آن ایجاد کرده اید کمی قهوه بریزیدو به مدت چند روز آن را در گوشه ای از داخل جاکفشی قرار دهید تا بوهای نامطبوع را جذب کند. علاوه براین می توانید یک شیشه عطر را نیز در جاکفشی قرار دهید.

اسپری بوبر کفش به کار ببرید:

جاکفشی به دلیل وجود کفش های مختلف و استفاده مدام از آنها ممکن است که بو بگیرد.برای رفع بوی بد آن هر چند وقت یکبار از اسپری بوبر کفش استفاده کنید تا بوی موجود در آن به طور کامل و البته موقتی رفع شود.

کفش ها را بر اساس فصل دسته بندی کنید :

اگر کفش های خود را طبق فصل از هم جدا و کفش هایی که نیاز ندارید را در جای دیگری ذخیره کنید، می توانید جاکفشی را مرتب نگه دارید. با این حال، همیشه قبل از نگهداری به طور کامل کفش ها را تمیز کنید، در غیر این صورت احتمال افزایش کثیفی ، بو و دوده بیشتر می شود.

جنس کفش ها در تکثیر بوی بد موثرند

کفش هایی که تنفس پذیری بالا تری دارند طبیعتا جذب باکتری و بوی بد کمتری نیز دارند و قرار دادن آنها در جا کفشی کمتر سبب ایجاد بوی نامساعد خواهد شد.

کفش های با تنفس پذیری بالا  با آسترهای آنتی باکتریال را می توانید از فروشگاه های کفش ملی سراسر کشور تهیه کنید یا با مراجعه به فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishoes.ir آنها را سفارش داده و به آسانی درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.