اخبار و تازه ها, بلاگ

قهوه ای یا مشکی…. کدام یک برای کفش رسمی رنگ مناسب تری است ؟

کفش های رسمی مردانه رنگ بندی محدودی دارند و به جز کفش‌های قهوه‌ای و مشکی و چند رنگ دیگر مانند زرشکی و سرمه‌ای هیچ مدل دیگری در میان آنها یافت نمی شود. در میان رنگ های محدود کفش‌های رسمی مردانه‌، مشکی و قهوه ای از پر کاربردترین و محبوب ترین نمونه ها هستند و حداقل دو یا سه جفت از این کفش ها را می توان در کمد لباس هر مرد شیک پوش یافت.

به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی، اما کدام یک از این دو رنگ برتر از دیگری است؟ کفش‌های قهوه ای کفش های بهتر و متنوع تری هستند یا مشکی؟ پاسخ به این سوالات نیاز به بررسی دقیق دارد و در این مقاله کفش های قهوه‌ای و کفش های مردانه مشکی را با هم مقایسه خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که کدام یک بهترین گزینه برای مد شماست.

اول باید بدانیم کدام رنگ ها قابلیت تطبیق پذیری خوبی دارند و انتخاب آنها انتخاب صحیح و بدون خطاست؟ اگر رنگ مناسب کفش رسمی خود را انتخاب کنید ، چنین مواردی دیگر تکرار نمی شود و هزینه های شما هدر نمی رود. بنابراین اگر در انتخاب کفش های قهوه ای یا مشکی شک دارید ، حتماً این مقاله را تا انتها بخوانید.

کفش های قهوه ای بیشتر رسمی هستند یا کفش های مشکی؟

بدون شک رسمی ترین رنگ مشکی است و بین دو جفت کفش با همان مدل و استایل کفش‌های مشکی همیشه رسمی‌تر از کفش‌های قهوه‌ای هستند. برای موارد خاص مانند مناسبت های رسمی‌، عروسی ها و مجالس رسمی که پوشیدن رسمی ترین لباس ممکن، ضروری است کفش های مشکی گزینه بهتری هستند و اگر می خواهید برای این مراسم کت و شلوار ذغالی بپوشید تنها کفش هایی که هماهنگ خواهد بود کفش مشکی است.

قهوه‌ای هرگز نمی تواند به اندازه مشکی رسمی باشد اما از نظر تطبیق پذیری مزایایی نسبت به رنگ سیاه دارد زیرا وقتی کفش قهوه‌ای می پوشید، انتخاب‌های بیشتری نسبت به رنگ مشکی دارید مثلا یک جفت کفش قهوه‌ای را می‌توان با طیف‌های رنگ‌های گرم پوشید اما رنگ مشکی این قابلیت را ندارد.

در حقیقت رسمی بودن یک کفش قهوه ای بسته به میزان تیره و روشن بودن آن متفاوت است و هرچه رنگ کفش روشن‌تر باشد غیررسمی‌تر تلقی می‌شود.

پس یک جفت کفش بژ، غیررسمی است در حالی که یک جفت کفش قهوه‌ای متوسط هم می‌تواند در استایل رسمی مورد استفاده قرار بگیرد و هم استایل غیررسمی. بنابراین از نظر رسمی و غیررسمی بودن کفش‌های مشکی و قهوه‌ای نمی‌توان برتری خاصی برای هر یک در نظر گرفت و مزایا و معایب هر دو تقریبا در یک حد است.

کدام یک از لباس های کمد شما بیشتر با لباس مطابقت دارد؟

هماهنگی رنگ در استایل مردانه بسیار مهم است و بسیاری از رنگ ها را نمی توان با رنگ های دیگر پوشید ، به عنوان مثال ترکیب یک جفت کفش قهوه ای با کت و شلوار ذغالی ترکیب جالبی نخواهد بود ، بنابراین اگر سه لباس ذغالی در کمد لباس خود دارید احتمالاً کفش قهوه ای خواهید داشت بنابراین گزینه خوبی برای شما نخواهد بود.

به عنوان مثال اگر کمد لباس شما مملو از لباس هایی با رنگ های سرد مانند طوسی، ذغالی و مشکی است و یا کمربندهای مختلفی به رنگ مشکی دارید باید به دنبال یک جفت کفش رسمی مشکی برای خود باشید، زیرا با انتخاب رنگ قهوه ای برای لباس رسمی کفش با هماهنگی رنگ لباس ، به مشکل برمی خورید و کفش قهوه ای گران قیمت شما بدون استفاده باقی می ماند.

در مقابل، اگر کشش شما بیشتر به سمت رنگ‌های طیف آبی است مثلا چندین کت و شلوار سرمه‌ای و پیراهن آبی آسمانی در کمد لباس‌های خود دارید و یا رنگ‌های زیتونی و خانواده سبز در میان لباس‌های شما به کرات مشاهده می‌شود به معنای آن است که شما به رنگ‌های گرم کشش دارید (جالب است بدانید که در بخش کت و شلوار، رنگ آبی در خانواده رنگ‌های گرم قرار می‌گیرد)

و در این شرایط کفش قهوه‌ای گزینه بسیار مناسب‌تر و هماهنگ‌تری برای شما است و فقط داشتن یک جفت کفش مشکی کاملا رسمی برای موقعیت‌های خاص برای شما کافی خواهد بود.

کدام استایل از تنوع بیشتری برخوردار است؟

همانطور که مشاهده می کنید با انتخاب کفش مشکی گزینه های پیش روی شما در انتخاب لباس کمتر و بیشتر محدود به لباس رسمی می شود. اما چرا؟ همانطور که در حالت اول می بینید رنگ مشکی رسمی ترین رنگ است و به همین دلیل در دسته کفش های رسمی مانند آکسفورد و کفش های یکپارچه ، رنگ مشکی پرفروش ترین و غالب ترین رنگ است.

البته در میان بوت‌های مردانه می توانید کفش های زیبا و همه کاره ای به رنگ مشکی نیز پیدا کنید مانند بوت‌های چلسی و بوت‌های بلند بنددار با مدل ارتشی. اما وقتی این رنگ را با قهوه ای مقایسه کنیم خواهیم دید که مدل‌های کفش مشکی بسیار محدودتر از مدل‌های کفش قهوه‌ای است.

رنگ قهوه ای به دلیل غیررسمی بودن و طیف وسیع رنگ در مدل های مختلف قابل استفاده است. از کفش کالج گرفته تا کفش بنددار و هر مدل دیگری که فکرش را بکنید قهوه ای در تنوع رنگی زیبا و همه کاره خواهد بود.

اما مردانی هستند که رنگ قهوه ای را دوست ندارند و کفش مشکی را به عنوان کفش اصلی خود ترجیح می دهند. این هیچ مشکلی ندارد اما شما به یک گزینه جایگزین هم نیاز خواهید داشت و اگر نمی‌خواهید سراغ قهوه‌ای بروید رنگ‌های زرشکی و خرمایی را به شما توصیه می‌کنیم.

آیا کفش های قهوه ای نیاز به نگهداری بیشتری دارند یا کفش های مشکی؟

نگهداری کفش های مشکی تا حدی راحت تر از کفش های قهوه ای است. اگرچه کفش های مشکی خیلی زود کثیفی و آلودگی را نشان می دهند ، اما در صورت لزوم با یک برس کشیدن ساده و در صورت نیاز کمی واکس مشکی می‌توان آن را مثل روز اول تمیز کرد.

اگر هر دو هفته یک بار از مرطوب کننده چرم استفاده کنید کفش های شما برای چندین سال تازه و زیبا می مانند. اما در مورد کفش های قهوه ای ، به همین سادگی نیست و مشکل وقتی آشکار می شود که نمی توانید واکس با همان رنگ کفش خود پیدا کنید. قهوه ای  انواع مختلفی دارد و به خصوص وقتی که رنگ آن روشن باشد پیدا کردن واکس مناسب کار ساده‌ای نیست و ممکن است واکس زدن رنگ کفش را تغییر دهد.

توصیه می‌شود قبل از واکس زدن کفش قهوه‌ای، اول مقداری از آن را روی زبانه کفش تست کنید و اگر تغییری در رنگ مشاهده نشد تمام کفش را واکس بزنید. البته برخی تولید کننده‌های کفش، همراه با کفش‌های قهوه‌ای خود واکس همرنگ آن را هم ارائه می‌کنند.

درنهایت کفش قهوه ای یا کفش مشکی

با مقایسه این پنج مورد می بینید که کفش های قهوه ای از گیرایی بیشتری نسبت به کفش های مشکی برخوردار هستند  اما کفش های مشکی بسیار کم ریسک تر هستند .

البته این بدان معنا نیست که شما به کفش رسمی دیگری نیازی ندارید ، هر مرد شیک پوش باید حداقل یک جفت کفش مشکی رسمی در مجموعه خود داشته باشد و داشتن یک یا دو جفت کفش رسمی و نیمه رسمی قهوه ای می تواند مجموعه ای از کفش ها را کامل کنید.

 هم اکنون می توانید کفش های رسمی مردانه مشکی و قهوه ای را از فروشگاه آنلاین کفش ملی سفارش دهید.

1 دیدگاه در “قهوه ای یا مشکی…. کدام یک برای کفش رسمی رنگ مناسب تری است ؟

  1. سیامک اشراقی گفت:

    من کفش 40 سفارش دادم ولی بعضی کفش ها 41 اندازه است حالا چکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.