اخبار و تازه ها, بلاگ

چند توصیه برای انتخاب کفش زنان شاغل

زنان شاغل ساعت های طولانی مجبور به استفاده از کفش در محیط کار هستند پس ضروری است کفشی را انتخاب کنند که علاوه بر ظاهر خوب، راحتی مناسبی نیز داشته باشد.

به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی، اولین اصل در انتخاب کفش برای زنان شاغل این است که ارتفاع پاشنه مناسبی داشته باشد پس باید به خانم‌هایی که ساعت‌های طولانی در محیط کار هستند توصیه کنیم که دور کفش‌های پاشنه بلند را خط بکشند. این موضوع شاید در نظر چندان مهم جلوه نکند ولی پزشکان معتقدند که زنان شاغل پس از استفاده از کفش پاشنه بلند باید به عواقب آن برای سلامتی ‌شان نیز فکر کنند.
براساس یافته‌‌های به دست آمده از تحقیقات انجام شده، این کفش‌‌ها می‌‌تواند موجب اتفاق دردناک انحراف شست، میخچه، میخک و تعداد قابل توجهی آسیب‌‌های دیگری شود که مفاصل را هدف قرار می‌‌دهند.
تمامی این نشانه‌‌ها به صورت تشدید یافته‌ای در زنان شاغل بروز پیدا می‌‌کند چون مجبور هستند روزانه چند ساعت بایستند یا راه بروند.
درست است که کفش‌‌های پاشنه بلند زیبایی خاصی دارند؛ ولی در عین حال می‌‌توانند به قسمت‌‌های مهم پا مانند قوزک و مچ آسیب‌‌های همیشگی وارد کنند. تا حدی که گاهی برای برطرف کردن نسبی این آسیب‌‌های دردناک کار به عمل جراحی می‌‌کشد؛ چراکه این کفش‌‌ها اول از همه تاندول پای شما را درگیر می کند و پا را در حالتی غیرعادی قرار می‌‌دهند و باعث تغییر حالت انگشتان پا به ویژه شست می‌‌شوند.
یکی از شایع‌ترین اتفاقات، انحراف شست است که موجب تغییر حالت این انگشت، قرار گرفتن آن روی دیگر انگشت‌‌ها و قرمز و ملتهب شدن پوست پا می‌‌شود.
علاوه بر این، میخچه‌‌های بسیار دردناک و جدی که گاهی با روش‌‌های درمان معمولی درمان نمی‌شود و در نهایت منجر به عمل جراحی می‌‌شود دیگر آسیب کفش‌های پاشنه بلند، به ویژه برای زنان شاغل است.
بنابراین، اگر مجبور هستید روزانه ساعت زیادی کفش به پا داشته باشید و با آن زیاد راه بروید، ارتفاع استاندارد پاشنه که همان 2سانت و نیم هست را فراموش نکنید.
کفشی که کفی مناسبی داشته باشد و زیره آن سبک و انعطاف پذیر باشد برای زنان شاغل توصیه می شود.
کفش‌هایی که پنجه نوک تیز دارند نیز برای خانم‌های شاغل چندان مناسب نیستند چرا که این کفش‌ها در استفاده‌های طولانی و متمادی باعث فشار به انگشتان و انحراف آنها می شوند .
تنفس پذیری کفش نیز برای کفشی که قرار است تمام طول روز پای شما باشد بسیار حائز اهمیت است، این موضوع هم به پیشگیری از خستگی پا ارتباط دارد و هم از بروز آلرژی و انواع قارچ ها در پای آنها جلوگیری می کند.
درعین حال بسته به محیط کاری که یک خانم دارد ظاهر آن نیز اهمیت دارد، در محیط های رسمی کاری و اداری پوشیدن کفش های چرمی تیره که با لباس فرم تناسب خوبی داشته باشد اولین انتخاب هستند.
کفش ملی پیشنهادهای مناسبی برای خانم‌های شاغلی دارد که سلامتی، زیبایی و وقار کفش در محیط کار برایشان حائز اهمیت است، برای انتخاب این کفش ها کافی است به یکی از شعب کفش ملی سراسر کشور مراجعه کنید یا از طریق فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishoes.ir آنها را سفارش داده و به آسانی درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.