اخبار و تازه ها, بلاگ

چند نکته ساده در نظم‌دهی کفش ها

آیا شما با مشکل وجود تعداد زیادی از کفش­ ها که در یک کابینت یا قفسه به شکل نا منظمی قرار گرفته ‌اند، مواجه هستید؟ اگر چنین است، ما چند نکته درباره نگهداری کفش ها را به شما یادآوری می‌ کنیم تا مجموعه کفش‌های خود را به گونه‌ای که می پسندید، ساماندهی کنید.

به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی  نکات زیر را با دقت بخوانید و طبق آنها عمل کنید، تا یک فضای نگه داری کفش زیبا و منظم داشته باشید.

*کفش ها را دسته بندی کنید

شاید شما هم ‌اکنون هم کفش هایتان را در هر جای خالی که در جاکفشی یا کابینت نگه داری کفش خانه خود می بینید، می گذارید، اما حال زمان آن فرا رسیده است که این عادت را به کل ترک کنید.

دسته‌بندی مجموعه کفش‌ها ایده‌ای کاملا هوشمندانه برای پیداکردن سریع کفش‌هایتان در هنگام نیاز به آنها بشمار می‌آید. با این روش دیگر نیاز نیست که کل کابینت و کفش هایتان را زیر و رو کنید! در این جا برخی پیشنهادها در مورد این که چگونه میتوانید کفش‌ها را کنار یکدیگر گروه‌بندی کنید را ارائه می کنیم.

گروه‌بندی براساس تعداد دفعات استفاده ( دفعات استفاده، تنها برای مناسبت­ ها باشد، یا برای کارهای اصلی آخر هفته)

 گروه‌بندی براساس نوع کفش‌ها (پاشنه‌دار، تخت، صندل، ورزشی، دمپایی)

پس از تصمیم‌گیری در مورد نحوه‌ی دسته‌بندی، مکان نگه‌داری آن‌ها را مشخص کنید. می‌توان از قراردادن کفش‌های با تعداد دفعات پوشیدن کمتر جلوی دست و پا  صرف نظر کرد، درحالی که کفش‌های با تعداد دفعات پوشیدن زیاد را می‌توان نزدیک راهروی ورودی قرارداد.

یک نکته برای خانواده‌ها: اگر در خانه این امکان را دارید برای هر یک از اعضای خانواده، یک مکان یا فضای نگه‌داری معین اختصاص دهید تا هر کس در فضای شخصی خود، کفش‌هایش را نگه‌داری کند.

از مخلوط‌کردن کفش‌ها اجتناب کنید؛ چرا که مجبور به جستجو و بالا و پایین ‌کردن آن‌ها خواهید شد!

*هنگام نگه‌داری کفش در جعبه یا کیسه، آن‌ها را در راستای مخالف روبه ‌روی هم قرار دهید

آیا تاکنون از این موضوع متعجب شده‌اید که چرا کفش‌ها همیشه در راستای مخالف درون جعبه کفش، قرار داده می‌شوند؟ دلیل، آن است که نگهداری آنها در این حالت، فضای کمتری را اشغال می کند. این روش به ویژه هنگام بستن بار سفر بسیار کاربردی است. به یاد داشته باشید که کفش‌های خود را به این روش در داخل کیسه های کفش قرار دهید تا فضای خالی به حداکثر برسد و حتی بتوانید کفش های بیشتری نگهداری کنید.

نکته: اگر ترجیح می دهید کفشهای خود را در جعبه کدر نگهداری کنید، برای شناسایی آسان، به جعبه ها برچسب بزنید

*فضای نگهداری را با سامان دهنده های کفش، دو برابر کنید

اصل اساسی در نگهداری، استفاده‌ی بهینه از ارتفاع و کاهش حجم است، سامان‌دهنده‌های کفش، با فراهم کردن امکان تراکم کفش‌ها، بلافاصله فضای نگه‌داری آن‌ها را دو برابر و حتی سه برابر می‌کند.

داشتن یک کابینت بلند، راهی موثر برای نگه‌داری کفش‌های بیشتر با فضایی محدود است! داشتن ویژگی بیرون‌کشیدن، کار پیداکردن کفش ها را آسان کرده‌است؛ حتی اگر کفش‌ها در عمق کابینت قرار داشته‌باشند.

*کفش‌ها را در محیط مناسب نگه‌داری کنید

با اطمینان از این که کفش‌هایتان تحت شرایط زیر هستند، از آن‌ها با دقت مراقبت کنید:

دمای خنک (قرار نگرفتن در معرض تابش بیش از حد خورشید؛ زیرا منجر به از بین رفتن رنگ کفش‌ها می‌شود).

محیط بدون نور

شرایط خشک ( پیش از نگه‌داری، اطمینان حاصل کنید که کفش‌ها خشک و تمیز هستند. هرگونه کثیفی و گرد و غبار را برطرف کنید).

رطوبت گیر کفش

یک مدل رطوبت گیر کفش که با ابعاد بسیار کوچکش درون هر جاکفشی جای میگیرید.

به کمک یک رطوبت­ گیر، همانند مدل بالایی بوی نامطبوع و رطوبت اضافی را از جاکفشی خود بزدایید.

یک نکته برای کفش‌های چرمی: از نرم‌کننده‌های چرم برای جلوگیری از ترک‌خوردگی و تداوم درخشش آن‌ها، استفاده کنید.

با به خاطر سپردن نظم و ترتیب‌دهی یاد شده، آخر هفته ها را برای تمیز کردن و همچنین رسیدگی به مجموعه کفش های خود اختصاص دهید، تا عمر مفید کفش‌هایتان بیشتر شود.

از دست کفش‌هایی که نمی‌خواهید و نمی پوشید خلاص شوید، آن ها را به دیگران ببخشید و فقط آنهایی را نگهدارید که موجب شادی و رضایت شما می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.