اخبار و تازه ها, بلاگ

چه نوع پایپوشی مناسب استفاده در خانه است؟

این روزها که به خاطر شیوع کرونا ساعتهای طولانی تری را در خانه هستیم و بسیاری از کسب و کارها شکل دورکار به خود گرفته‌اند استفاده از پایپوش مناسب در خانه بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده است .
به گزارش اداره برند و ارباطات گروه صنعتی ملی ، ساعت‌های طولانی حضور در منزل به ویژه در فصل گرما لزوم توجه به استفاده از صندل و کفش روفرشی مناسب را در خانه دوچندان کرده است.

از یک نکته دیگر غافل نشوید؛ این سال‌ها بخش زیادی از سطح خانه‌ها بیشتراز فرش کفپوش لمینت و سنگ دارد و به همین دلیل راه رفتن با پای پیاده روی زمین روی زمین ممکن است باعث خشکی و ترک کف پا ‌شود

* بهترین دمپایی روفرشی کدام است؟
خرید کفش، صندل یا روفرشی کمی سخت است. باید مدلی را انتخاب کنید که اختلالی در راحتی پا ایجاد نکند. اگر بخواهیم مختصر و مفید بگوییم، پا در دمپایی روفرشیِ خوب، باید آزاد و راحت باشد و خستگی‌ آن در آید.
دمپایی روفرشی باید راحت باشد و پا در آن حس خوبی پیدا کند.
مدل دمپایی به‌شکلی باشد که هوا به‌راحتی درون آن جریان داشته باشد و به‌خوبی از پا مراقبت کند. به این ترتیب خیال‌تان راحت است که پایتان در ساعت‌های طولانی عرق نمی‌کند و پایتان درگیر بیماری‌های پوستی نظیر قارچ و قرمزی نمی‌شود.
ظاهر دمپایی هم مانند راحتی آن مهم است، دمپایی خوب هر دو را با هم دارد.
همان‌قدر که گرم‌ و نرم بودن دمپایی در فصل سرما مهم است، خنک بودن پا در تابستان اهمیت دارد. پس در فصل گرما سراغ مدل‌هایی بروید که انگشت‌ها راحت نفس بکشند.
دمپایی که بیرون از خانه پوشیده نمی‌شود، کمی سبک‌تر و نرم‌تر است پس برای خانه سراغ مدل‌های سنگین با کفی ضخیم نروید.
دمپایی‌های خانگی از جنس‌های مختلفی دوخته و تهیه می‌شوند:
پشم: هوا که سرد می‌شود، هیچ‌چیز به‌اندازه یک جفت دمپایی پشمی خیال‌تان را راحت نمی‌کند. زمانی که خانه هستید، دمپایی پشمی به پا کنید که پا را گرم کند و بادوام باشد.
پنبه: پا در دمپایی پنبه‌ای نفس می‌کشد. دمپایی پنبه‌ای از الیاف طبیعی تهیه می‌شود و رطوبت را به خودش جذب می‌کند. پس وقتی پا در فصل گرما عرق کند، پنبه آن را جذب خواهد کرد.
جیر: دمپایی جیر ضدآب است و کمی گرما به پا می‌دهد. این مدل‌ها برای روزهای معتدل مناسب‌ترند.
چرم: دمپایی چرمی ضدآب و راحت است و تبادل هوا انجام می‌دهد. این جنس خواهان زیاد دارد.
پلاستیک: کف بیشتر دمپایی‌های روفرشی از پلاستیک است، چراکه دوام، انعطاف‌پذیری و استحکام خوبی دارد. ممکن است لایه درونی دمپایی هم پلاستیکی باشد.
فوم: فومی که شکل پا را به خودش می‌گیرد، خیلی نرم و راحت است و به‌خوبی از پا مراقبت می‌کند.
*برای خانه با کف‌پوش چوبی چه دمپایی روفرشی به‌پا کنیم؟

بعضی خانه‌ها کف‌پوش چوبی دارند. دمپایی روفرشی که لایه بیرونی کف آن پلاستیکی باشد، گزینه خوبی برای چنین خانه‌ای به‌حساب می‌آید. اگر پای‌تان را روی فوم نرم بگذارید که چه بهتر. خستگی مچ‌ پا درمی‌آید و از راه رفتن با آنها احساس خوبی خواهید داشت.
*در خانه‌ای که موکت یا فرش شده چه دمپایی روفرشی بپوشیم؟

اگر به شما بگوییم راه رفتن با پای برهنه روی فرش و موکت فکر خوبی نیست، تعجب می‌کنید؟ هر قدر هم کولر خنک کند، باز هم فصل گرماست و ممکن است کف پا عرق کند. اتفاق بعدی که خیلی خوشایند نیست، لکه‌دار شدن موکت و چسبیدن گرد و خاک روی موکت به کف پای شماست.
ما که می‌گوییم یک جفت دمپایی روفرشی به‌پا کنید و از همه این دردسرها دور بمانید.

* سایز مناسب دمپایی روفرشی کدام است؟
سایز دمپایی با کفش فرقی ندارد. اگر عادت دارید گاهی با جوراب‌های خوشگل رنگی در خانه راه بروید، دمپایی گشادتری انتخاب کنید. بیشتر افراد دوست دارند روفرشی کاملا اندازه پا‌ی‌شان باشد، اما کیپ و تنگ نباشد و احساس راحتی کنند.

* دمپایی روفرشی را چگونه بشوییم؟
می‌توانید دمپایی‌های پنبه‌ای را در ماشین لباس‌شویی بشویید. البته که آب داغ برای‌شان خوب نیست. اما پیشنهاد می‌کنیم آن را را با دست و همراه با آب و صابون بشویید. فکر چلاندن و محکم فشار دادن دمپایی خیس را نکنید. بگذارید ۱۰ دقیقه‌ای در آب و صابون بماند و بعد آبکشی کنید. دمپایی روفرشی چرمی یا جیر را با پارچه مرطوب تمیز کنید.
* چگونه دمپایی روفرشی را تمیز و خوشبو نگه داریم؟ هر چند وقت یک‌بار باید دمپایی پارچه‌ای را بشویید و چرمی‌ها را دستمال بکشید. اما اگر قرار باشد هر روز آنها را بشویید، خیلی زود خراب می‌شوند و باید به فکر خرید دمپایی روفرشی نو باشید.

راهش این است که وقتی از راه می‌رسید و کفش‌تان را درمی‌آورید، بلافاصله روفرشی نپوشید. شما که نمی‌خواهید با همان پای خسته و عرق‌کرده مستقیم سراغ دمپایی خانه بروید؟ بهترین کار این است که اول پاها را با آب ولرم و صابون بشویید و خوب خشک کنید. بعد با خیال آسوده دمپایی بپوشید و مطمئن باشید به این زودی‌ها بوی بدی نخواهد داشت.
*دمپایی روفرشی حوله‌ای لازم داریم؟
وقتی خسته از کار و روز طولانی دوش می‌گیرید، راه رفتن با کف پای خیس روی زمین کار خوشایندی نیست. ممکن است لیز بخورید یا در بهترین حالت زمین را لکه‌دار ‌کنید. پس هر کسی دمپایی حوله‌ای لازم دارد. معمولا جنس توی دمپایی حوله‌ای و کف آن پلاستیکی‌ست. یادتان باشد بعد از خشک شدن پاها، به دمپایی فرصت خشک شدن بدهید.

برای انتخاب پایپوش مناسب برای خانه می توانید به هر یک از شعب کفش ملی در سراسر کشور مراجعه کنید یا به سراغ فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishoes.ir بروید تا با سفارش از سایت کفش ملی پایپوش مورد نظر خود را به آسانی درب منزل تحویل بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.