اخبار و تازه ها, بلاگ

کلیدی‌ترین اصول داشتن استایل کلاسیک برای خانم ها

استایل کلاسیک را می توان برای فصل ها و سال های مختلف، استفاده کرد و تعداد زیادی از مردم، طرفدار این سبک هستند. طرح های شلوغ رنگارنگ و متنوع در استایل کلاسیک، بدون کاربرد است.
به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی ،زنان کلاسیک، در مجالس از لباس‌های پر زرق و برق و باز به منظور جلب توجه دیگران استفاده نمی کنند، بلکه آنچه موجب جلب توجهِ لایقِ شایستگیشان می شود؛ ظاهر ساده، اعتماد به نفس و عزت نفس بالای آنها می باشد. افراد با این مدل لباس، حس قدرتمند و قابل اعتماد بودن را به دیگران القا می کنند.

راحتی و در عین حال وقار و جنس خوب در لباس کلاسیک، بسیار مهم است؛ بنابرین داشتن یک استایل کلاسیک برای خرید کیف، کفش، مانتو، پالتو، به هزینه بیشتری در مقایسه با بسیاری از استایل ها نیاز دارد زیرا این مدل لباس، علاوه بر راحتی، جلوه ی خاصی به لباس شما می بخشد و باعث گران و ارزشمند نشان دادن ظاهر شما می شود. سبک کلاسیک نسبت به سبک های دیگر از المان های تمایز جنسیت کمتری برخوردارست و درواقع خنثی محسوب می شود. استایل کلاسیک، کاربرد بسیاری در سلیقه های اشرافی و اصیل دارد و نمونه هایی از دنیای کلاسیک در زندگی اشرافی نظیر مجسمه های کلاسیک، خانه های مجلل اروپایی در قرون گذشته و بازی هایی همچون چوگان و اسب سواری می باشد.

مشخصات  استایل کلاسیک
درصورت تمایل به انتخاب سبک و استایل کلاسیک برای لباس‌های خود، باید از خصوصیات و ویژگی های این سبک، آگاه باشد. در ادامه با ویژگی های استایل کلاسیک آشنا شوید:

– پارچه های استایل کلاسیک، جنس لطیفی دارند مانند پنبه، ترمه و مخمل و ابریشم. این نکته را در نظر داشته باشید که از پارچه های سخت، کشی و چسبان در استایل کلاسیک استفاده نمی شود.
– پوشاک و جواهراتی که استایل کلاسیک دارند، نباید برجسته و چشم‌گیر باشند؛ بلکه باید در مجموعه ی پوشاک شما یک ریتم ملایم و ساده حاکم باشد.

– از طرح های موج دار و چین دار در استایل کلاسیک، خیلی کم استفاده می شود.

– اگر در لباس از توری استفاده شود، جنس نرم و ساده ای دارد و برش و طرح لبه های خیلی نرم و ملایمی دارد.

– رنگی که در استایل کلاسیک استفاده می شود باید رنگ های طبیعی ملایم ملایم باشد و از رنگ هایی که جیغ است در این استایل، کم تر استفاده می شود و شاید فقط محدود به رنگ رژ لب شود.

– مشخصۀ استایل کلاسیک، داشتن ظاهرِ ساده است و بدون تردید ، دارندگان این استایل با چنین پوششی توجهِ در خور ِلیاقت و شایستگی شان را نیز دریافت خواهند کرد.

هویت استایل کلاسیک
ایجاد تعادل بین مردانگی و زنانگی، از ماهیت سبک کلاسیک به شمار میرود و در بین دو استایل رسمی و سنتی، یک سبک میانه رو محسوب می شود. شخصی که می خواهد سبک کلاسیک داشته باشد، به دنبال استایلی ظریف و در عین حال رسمی است.
مشخصات استایل کلاسیک:
* پارچه لباس:
استفاده از پارچه های کشی، سخت و یا چسبان در استایل کلاسیک، کاربرد ندارد بلکه باید از لباس هایی با جنس های لطیفی مانند پنبه ، پشم، ابریشیم، ترمه، مخملی، الیاف طبیعی و… استفاده کرد. بنابراین توجه به کیفیت پارچه در استایل کلاسیک، بسیار مهم است و شما باید سعی کنید که بالاترین کیفیت را در هنگام خرید درنظر بگیرید.

 

* رنگ و طرح  در استایل کلاسیک:
یکی از ویژگی های استایل کلاسیک، طرح و چاپ های کم می باشد. طرح های گلدار خیلی کم استفاده می شود و بر روی پارچه های این سبک از لباس ها نیز از چاپ استفاده نمی شود یا درصورت استفاده از چاپ، کوچک و کم است و دارای طرح های خیلی ملایم و طبیعی می باشد. همچنین در استایل کلاسیک باید از رنگ های خنثی نظیر کرمی، سفید، بژ، مشکی، سرمه ای جزء این قبیل رنگها استفاده کنید.

* سایز پوشش در استال کلاسیک:
در استایل کلاسیک بر خلاف استایل کژوال، اندازه بودن لباس از اهمیت بسیاری برخوردار است. شما باید لباسی را انتخاب کنید که اندازه و فیت تنتان است نه خیلی تنگ و چسبان و نه گشاد و آویزان!
* آرایش، مو و  ناخن:
آرایش شما در استایل کلاسیک باید ساده باشد، پس در آرایش کردن توجه کنید که صورتتان از حالت طبیعی اش خارج نشود.ارایش های غلیظ و تند در این استایل جایی ندارند و از قدرت و وقار شما می کاهند. همچنین در این نوع استایل، باید ناخن هایتان را زیبا و مرتب کنید و حد تعادل را در آن رعایت کنید؛ به این معنی که خیلی بلند یا خیلی کوتاه نباشند.

*نوع استفاده از اکسسوری ها:
خانمی که استایل کلاسیک را انتخاب می کند؛ نباید در استفاده از اکسسوری ها افراط کند. تمام اکسسوری هایی که در استایل کلاسیک می توانید استفاده کنید؛ شامل یک ساعت مچی، یک دستبند با طرح بسیار ساده، حلقه نامزدی، کمربند در صورت لزوم و گوشواره حلقه طلای ساده می باشد. درصورت انتخاب استایل کلاسیک، باید زیورآلات ساده و مینی مال، کیف کاربردی و ساده و کمربند ساده و باریک داشته باشید. استفاده از گردنبند طلایی ظریف و نقره برای استایل کلاسیک توصیه می شود و علاوه بر آن می توان از ساعت های گردنبندی استفاده کرد که بسیار ظریف و به شکل قلب یا اشکال هندسی دیگر هستند. فراموش نکنید که باتوجه به یقه ی لباس، فرم آستین ها و خود لباستان می توانید گردنبند یا دستبند را انتخاب کنید.

* کفش  مناسب استایل کلاسیک:
کفش ها از مهم ترین جزء های هر استایل به شمار می رود. کفش های استایل کلاسیک، متشکل از چند دسته می باشند ولی میزان استقبال از کفش های کم پاشنه در سال های اخیر، افزایش پیدا کرده است. در نظر داشته باشید که کفش هایتان باید راحت باشد تا آسیبی به کمر و زانوهایتان وارد نکند. کفش های طرح اسنیکر، چکمه و موکازین از کفش های مناسبی به شمار می روند که برای این استایل کاربرد دارند.نیم بوت های ساده  چه بندی و چه بی بند نیز به ویژه در زمستان گزینه مناسبی هستند.

کفش ملی گزینه های  خوبی برای استایل کلاسیک در اختیار شما قرار می دهد که برای تهیه آنها می توانید به شعب کفش ملی سراسر کشور مراجعه کنید یا  از طریق فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishoes.ir  کفش مورد نظرتان را سفارش دهید و به آسانی درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.