اخبار و تازه ها, بلاگ

یک  کفش ایمنی خوب می تواند کفش اسپورت زیبایی هم باشد؟

پوشیدن کفش ایمنی برای ساعتهای طولانی در پا باعث شده تا ظاهر آن نیز علاوه بر ویژگی های ایمنی اهمیت داشته باشد.

به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی،  بسیاری از محیط ها برای  انجام کار خطرناک هستند به همین دلیل برای وارد شدن به آن نیازمند وسایلی مانند کفش های ایمنی هستیم تا بتوانیم از پای خود در حین فعالیت های صنعتی محافظت کنیم، در عین حال کفش کار ممکن است ساعت‌های طولانی  درپای ما باشند و حتی مجبور شویم بیرون از محیط کار  نیز از آن استفاده کنیم پس ظاهر آن نیز  اهمیت ویژه ای دارد.

بهترین کفش های ایمنی باید دارای کفی مناسب باشند تا مصرف کننده هنگام استفاده اذیت نشود. همچنین کفش باید از پا در برابر برخورد اجسام سنگین در حین فعالیت محافظت کند. در ساخت بهترین کفش های ایمنی در قسمت جلویی آن از مواد فلزی و فولادی استفاده می شود تا از پنجه های پا در برابر اجسام سنگین محافظت کند.  اما  کفش های ایمنی برق باید  عایق بسیار خوبی باشند .

در کفش ایمنی هم‌زمان با داشتن ایمنی بالا حالت پنجه کفش باید به گونه‌ای باشد که پا را تحت فشار  قرار ندهد؛این  کفش همچنین  اغلب دارای زیره‌ای از جنس پلی اورتان بوده و مقاومت بالایی در برابر عواملی مانند سایش و ضربه دارد. کفش ایمنی در برابر عواملی مانند روغن و اسید ، بنزین ، محیط قلیایی ، لغزش و غیره مقاومت دارد و در عین حال ظاهر مناسبی هم دارد تا  بتوان آن را در محیط های دیگر نیز  مورد استفاده قرار داد.

چگونه کفش ایمنی مناسب انتخاب کنیم ؟

امروزه انواع کفش ایمنی در بازار وجود دارد و انتخاب یکی از بهترین کفش‌های ایمنی می تواند کار گیج کننده‌ای باشد. بعضی از کفش‌های ایمنی در بازار وجود دارند که دارای قسمت‌های فلزی هستند و از پنجه‌های پا در برابر ضربه محافظت می‌کنند. اما بعضی از کفش‌های ایمنی در برابر حرارت مقاوم  هستند و در شغل‌های آتش نشانی استفاده می‌شوند. البته بعضی از کفش ها هستند که در محیط های نظامی مورد استفاده قرار می گیرند و ظاهری متفاوت با دیگر کفش ها دارند. به همین دلیل می توانیم در تعریف کفش های ایمنی بگوییم کفش های ایمنی، پوشش محافظتی برای پا هستند که در قالب های گوناگونی تولید شده  و به شیوه های مختلف از پا در برابر عوامل گوناگون محافظت می کنند. امروزه بسیاری افراد ترجیح می دهند کفش های کامپوزیتی را خریداری کنند چرا که این کفش ها نسبت به دیگر کفش های ایمنی شناخته شده‌تر هستند. کفش های کامپوزیتی وزن کمتری داشته و در محیط های الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند.

عوامل گوناگونی وجود دارد که ممکن است به پای شما آسیب برساند. در هنگام خرید کفش ایمنی باید به آنها توجه داشته باشید و یک کفش مناسب که پای شما را از خطرات مصون نگه دارد را خریداری کنید. به عنوان مثال اگر کار شما با مواد مذاب در ارتباط است باید کفش‌های ایمنی نسوز را خریداری کنید، تا بتواند از پای شما در برابر سوختگی محافظت کند. اما توجه داشته باشید کفش‌های ایمنی مرغوب دارای ویژگی‌هایی مانند ضدضربه و ضدحساسیت و غیره هستند و با توجه به اینکه در چه شغلی مورد استفاده قرار می گیرند ویژگی های متعدد دیگری دارند.

خوشبختانه در کنار این ویژگی ها، با توجه به گرد بودن پنجه، بندی بودن،چرمی بودن رویه اغلب کفش های ایمنی، ترکیب رنگ‌ها و لوگو تایپ‌های مناسب و طراحی نیم‌ساق در بسیاری از کفش های ایمنی، درصد قابل توجهی از آنها کم و بیش ظاهر اسپورتی هم دارند و  حتی برخی برای مصارف غیرکاری نیز از کفش های ایمنی اسپورت  استفاده می کنند .

شما می توانید  کفش های ایمنیِ با کیفیت و اسپورت را از فروشگاه های کفش ملی سراسر کشور تهیه کنید یا برای کارگاه خود از طریق فروش سازمانی تعداد زیاد این کفش ها را با تخفیف های مناسب تهیه کنید .

مراجعه به فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishoes.ir  نیز روش مناسب دیگری برای  خرید  کفش‌های ایمنی اسپورت از کفش ملی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.