اخبار و تازه ها, بلاگ

چگونه کفش با جنس چرم طبیعی را از چرم مصنوعی تشخیص دهیم؟

یکی از موارد حائز اهمیت در انتخاب کفش دلخواه، جنس آن کفش است به ویژه در کفش‎‌های با ظاهر چرمی تشخیص طبیعی یا مصنوعی بودن آن گاهی اصلی ترین نقش را خرید محصول ایفا می کند.
به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی، چرم طبیعی از دباغی کردن پوست حیواناتی نظیر گاو، گوسفند، بز، بوفالو، شترمرغ، کروکودیل، مار و حتی کوسه تهیه می‌شود و چرم مصنوعی که به آن فوم نیز گفته می شود PVCاز پی‌وی‌سی و PU پلی‌اورتان ترکیبی از یک لایه روکش به نام Skin و یک لایه اسفنج از جنس PVC یاPU تهیه شده است .
به دلایل مختلف بسیار محتمل است طبیعی یا مصنوعی بودن جنس رویه کفش برای شما مهم باشد. به زودی سایت کفش ملی در مقالات جداگانه ای درباره مزایای چرم طبیعی و مصنوعی مقالاتی را ارائه خواهد کرد.
اگر شما هم از دسته افرادی هستید که مصنوعی یا طبیعی بودن جنس کفش برایتان اهمیت دارد از روش‌های زیر می توانید خرید مطمئنی را داشته باشید:
1- استفاده از حواس انسان
یکی از راه‌های ساده برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی استفاده از حواس است.
*حس بینایی
چشم‌ها هم معمولا اشتباه نمی کنند. با دقت به سطح چرم توجه کنید. به دلیل اینکه سطح بدن حیوان غالبا دارای رگ و خطوط طبیعی است، چرم طبیعی نیز معمولا دارای سطحی غیریکنواخت است و گاهی چین و چروک نیز به همراه دارد ، پس به طرح روی چرم دقت کنید، چرم طبیعی دارای نقشی غیرتکراری و منحصربه‌فرد است. اگر روی چرم طرح تکراری و قابل دنبال‌کردن دیدید، مطمئن شوید طرح پرس شده و مصنوعی است.
البته که امروزه تکنولژی در چرم مصنوعی به چنان رشدی رسیده که گاهی تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی را با چشم نیز دشوار می‌کند.
* بویایی:
چرم را بو کنید! اغلب بوی چرم طبیعی همان بوی بدن حیوان را دارد در صورتی که چرم مصنوعی، بوی پلاستیک می دهد. البته ممکن است برخی با استفاده از خوشبوکننده‌های مخصوص، بوی پلاستیک را از چرم مصنوعی بگیرند و یا حتی برای فریب بویایی مشتری به طور مصنوعی بوی بدن حیوان را نیز به چرم مصنوعی اسپری کنند.
اگر از کفش‌های چرم طبیعی کفش ملی خرید کرده‌اید، از طریق بو کردن آن ها با رایحه چرم طبیعی آشنا شوید و به آن اعتماد کنید! اگر هم هنوز خرید چرم طبیعی از کفش ملی نداشته اید می توانید با مراجعه به یکی از شعب کفش ملی در سراسر کشور آن را تهیه کنید و یا به سراغ فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishoes.ir بروید تا با سفارش یک کفش با جنس چرم طبیعی مرغوب آن را به آسانی درب منزل تحویل بگیرید.
* حس لامسه
چرم طبیعی همانند یک پوست واقعی برخلاف چرم مصنوعی حسی گرما به دست منتقل می‌کند! چرم مصنوعی اغلب سرد‌تر و سخت‌تر است. برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی باید بدانید که چرم طبیعی استفاده شده در کفش، عمدتا دارای سطحی نرم‌تری است و در مقابل برخی انواع چرم مصنوعی، هنگام لمس، سفت و خشن هستند. هر چند در میان چرم‌های طبیعی نیز بر اساس جنس چرم و نوع دباغی ممکن است انواع سخت‌تری نیز به‌کاررفته باشد.
*غریزه
گاهی انسان به طور غریزی طبیعی یا مصنوعی بودن چرم را تشخیص می دهد و هر چقدر شما بیشتر در معرض انواع چرم طبیعی یا مصنوعی قرار گرفته باشید این حس در شما تقویت خواهد شد.
چرم طبیعی براساس نرمی و استحکام، به سه دسته چرم سبک، چرم نیمه‌سنگین و چرم سنگین تقسیم‌بندی شده است،سایت کفش ملی به نشانی mellishoes.ir به زودی درباره معرفی انواع چرم مطالب متنوعی را منتشر خواهد کرد.
2-قیمت چرم
چرم طبیعی در بیشتر موارد گرانقیمت‌تر از انواع چرم مصنوعی است و یک کفش با ظاهر چرم و قیمت ارزان به احتمال بسیار بالایی از چرم مصنوعی ساخته شده است؛ اما بازهم این احتمال هست که افراد سودجو چرم‌های مصنوعی را به قیمت چرم‌های طبیعی به فروش رسانند و البته برخی برندهای به ظاهر مطرح نیز، با استفاده از نام برند خود، چرم های مصنوعی را با قیمتی گزاف عرضه می کنند و از این جنبه تشخیص از طریق قیمت نیز روش صد در صد مطمئنی نیست.
هنگام خرید کفش های گرانقیمت دقت کنید تا چرم طبیعی را به قیمت چرم مصنوعی به شما نفروشند.
3-جنس پشت چرم
اگر این امکان وجود دارد پشت پارچهی چرم را نگاه کنید؛ به درزهای دوخت دقت کنید، پشت چرم مصنوعی پرزدار است، درحالی ‌که پشت پارچه‌های مصنوعی به صورت شبکه‌ای با نخ دوخته شده است، پس اگردر پشت پارچه نخ دیدید یقین کنید که این پارچه از جنس چرم مصنوعی است. هر چند دیده نشدن یا در دسترس نبودن این نخ‌ها به این معنی نیست که کفش صد درصد طبیعی است.
4-ضخامت ناهمگن
چرم طبیعی یکدست نیست، یعنی بعضی جاهای آن نازک است و بعضی قسمت‌ها ضخیم‌تر، چون قسمت‌های مختلف پوست دام ضخامت‌‌های متفاوتی دارد؛ درحالی‌ که چرم مصنوعی به دلیل آنکه با دستگاه درست می‌شود، کاملا یکدست است.
5-انعکاس نور
اگر چرم طبیعی را زیر نور بگیرید، نور را یکدست منعکس نمی‌‌کند و بعضی قسمت های آن مات و بعضی جاها براق به نظر می‌‌رسد.
6- تست شعله
چرم طبیعی به سادگی آتش نمی‌گیرد، تغییر شکل نمی‌دهد و اگر شعله را تا مرحله سوختن پوست ادامه دهید، بویی مانند سوختن مو می‌دهد. لازم به ذکر است که چرم مصنوعی چون از پلاستیک تهیه شده است، در معرض حرارت به سرعت جمع‌شده، تغییرشکل می‌دهد و می‌سوزد. (البته اگر می‌خواهید کفش چرمی‌تان را با آتش آزمایش کنید، روی قسمت‌های داخلی این کار را انجام دهید.)
7-خرید از فروشگاه معتبر
مهمترین نکته در تهیه کفش خرید از فروشگاه معتبری است که با شفافیت شناسنامه محصول را در اختیار شما قرار می دهد
با خرید از فروشگاه‌های کفش ملی می توانید از فروشنده در مورد نوع چرم سوال کنید، این کار حتی در تشخیص کیفیت چرم‌های طبیعی نیز مفید است.
خرید از فروشگاه‌های کفش ملی و فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishies.ir این مزیت را دارد که شما می توانید بنا بر سلیقه و انتخاب خود با جنس زیره و و رویه کفش آشنا شوید و ضمن آگاهی از مصنوعی یا طبیعی بودن چرم، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.