اخبار و تازه ها, بلاگ

چگونه جوراب و کفش مردانه را با هم هماهنگ کنیم ؟

بسیاری از آقایان در انتخاب درست جوراب متناسب با تیپ و استایل خود دچار مشکل هستند و لازم است مطالعاتی درباره ست کردن جوراب با کفش داشته باشند.

به گزارش اداره برند و ارتباطات گروه صنعتی ملی،  اگر شما از آن دسته آقایانی هستید که  در انتخاب درست جوراب متناسب با نوع کفش خود دچار مشکل هستند، حتما نوشتار ما در این‌باره  را مطالعه کنید.

ست کردن جوراب با کفش در واقع انتخاب اندازه ساق جوراب متناسب با نوع کفشی است که می‌پوشید. شما می‌توانید با توجه به کفشی که می‌پوشید از جوراب‌های کالج، جوراب‌های ساق کوتاه، جوراب‌های نیم ساق و یا جوراب‌های ساق بلند استفاده کنید.
بسیاری از آقایان در انتخاب درست جوراب متناسب با تیپ و استایل خود دچار مشکل هستند. آن‌ها فکر می‌کنند که برای ست کردن جوراب با کفش باید به رنگ آن توجه کنند، که البته اشتباه است و بر طبق یک قاعده کلی رنگ جوراب باید با شلوار و کمی تیره‌تر از آن انتخاب شود.

و اما نقش کفش در انتخاب جوراب، به انتخاب مدل جوراب مربوط می‌شود. در این مقاله درباره مدل‌های مختلف جوراب و انتخاب جوراب متناسب با کفش توضیح خواهیم داد.

در ابتدا برای ست کردن جوراب با کفش باید مدل های مختلف جوراب را بشناسید. جوراب‌های مردانه در مدل‌های کفی (پاپوش مردانه)، جوراب‌های ساق کوتاه، جوراب‌های ساق متوسط و جوراب‌های ساق بلند تولید می‌شود.

جوراب‌های کفی
این جوراب‌ها که بدون ساق هستند به نحو هوشمندانه طراحی شده‌اند تا هنگام کفش پوشیدن اصلا معلوم نباشد که شما جوراب پوشیده‌اید. پس با استفاده از این جوراب‌ها می‌توانید هم از فواید جوراب پوشیدن استفاده کنید و هم زیبایی و استایل اسپرت خود را داشته باشید. به این مدل از جوراب‌ها، جوراب‌های کالج هم گفته می‌شود.

برخی معتقدند بهتر است از این جوراب‌ها در مواقعی که پاچه شلوارتان کوتاه است استفاده کنید، اما این عقیده فراگیری نیست. در واقع شما می‌توانید با بسیاری از استایل‌ها این جوراب را استفاده کنید. این جوراب‌ها اغلب با تیپ‌های اسپرت قابل استفاده است مخصوصا با شلوار‌های جین.
این جوراب‌ها بهترین انتخاب برای ست کردن جوراب با کفش کالج مردانه است. توجه کنید اگر این جوراب‌ها را با کفش‌هایی بپوشید که ساق کفش از جوراب بلندتر باشد باعث ساییدگی و آسیب دیدگی پشت پای شما می‌شود پس از پوشیدن این جوراب‌ها با بوت و کفش‌های ساق دار خودداری کنید. همین طور  از پوشیدن این جوراب‌ها در مواقعی که می‌خواهید صندل بپوشید اجتناب کنید.

جوراب ساق کوتاه مردانه (ست کردن جوراب با کفش ورزشی)
تفاوت این مدل از جوراب‌ها با جوراب‌های کفی در این است که جوراب‌های کفی تا زیر مچ پا را می‌پوشاند، ولی جوراب‌های ساق کوتاه تا روی مچ و حتی مقداری بالاتر از مچ پا را می‌پوشاند و آن را از سایش محافظت می‌کند. در واقع این جوراب‌ها، همان نقش جوراب‌های سفید نخی ورزشی را دارند.
و برخی می گویند این جوراب‌ها جز جوراب‌های قابل استفاده در استایل‌های روزمره و یا مجلسی نیستند و فقط در فعالیت‌های ورزشی و با کفش‌های ورزشی استفاده می‌شوند اما این قاعده همیشگی نیست و گفته می شود اگر جوراب ها‌ی بلند می‌پوشید نباید در هنگام نشستن پای شما ظاهر شود. اگر از جوراب‌های کوتاه استفاده می‌کنید پیدا شدن پای شما ایرادی ندارد. اما این جوراب ها برای کفش ها رسمی و  تیپ کت و شلوار به هیچ عنوان توصیه نمی شنود و در هر صورت بهتر است در مواقعی که لباس‌های رسمی و مجلسی به تن دارید از جوراب‌های ساق بلند مردانه استفاده کنید.

جوراب مردانه ساق متوسط (جوراب نیم ساق)
این جوراب‌ها که پرکاربردترین جوراب‌های مردانه هستند، بهترین انتخاب برای پوشش‌های روزانه هستند، ساق این جوراب‌ها بالاتر از مچ پا و بلندتر از جوراب‌های ساق کوتاه است.
این جوراب‌ها را می‌توانید با کفش‌های اسنیکرز، کفش‌های راحتی، کفش‌های رسمی و حتی بوت‌ها بپوشید. این جوراب‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند و شما می‌توانید آن‌ها را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید.
بهتر است چندین جفت از این جوراب‌ها، با طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت داشته باشید تا هنگام ست کردن جوراب با کفش وقت زیادی را صرف نکنید.

جوراب مردانه ساق بلند (جوراب تمام ساق)

ساق این جوراب‌ها تا زیر زانو می‌رسد و بلندترین مدل جوراب مردانه است. این جوراب‌ها در ابتدا برای پیش گیری از جمع شدن جوراب در قسمت مچ پا و نگه داری بهتر جوراب به پا تولید می‌شدند، ولی به مرور زمان با بهبود مواد و کش‌های جوراب، مدل‌های مختلفی از جوراب عرضه شد.

این جوراب‌ها کاربرد کمی در بین سایر جوراب‌ها دارند و بیشتر برای لباس‌های رسمی و کت و شلوار استفاده می‌شوند. حتما به یاد داشته باشید که هرگز این جوراب‌ها را با شلوارک نپوشید.
اما به عنوان مثال اگر مثل آقای اوباما پاهای بلندی دارید و نمی خواهید که در هنگام نشتن و برخواستن پای شما پیدا شود، برای ست کردن جوراب با کفش حتما از جوراب‌های ساق بلند استفاده کنید.
باز هم تاکید می کنیم ست کردن جوراب با کفش یک اشتباه متداول است. جوراب همیشه با شلوار ست می‌شود و اندازه ساق جوراب باید با توجه به کفش انتخاب شود.

جوراب های گشاد را دور بریزید

به این نکته هم توجه کنید که جوراب های شما هر گز نباید شل و گشاد باشند، داشتن کش مناسب بدون اینکه پای شما را اذیت کند بسیار اهمیت دارد، به یاد داشته باشید حتی زیبا ترین و متناسب ترین استایل ها  با یک جوراب گشاد و کهنه تحت الشعاع قرار خواهند گرفت و در این زمینه کفش مناسب هم کمک چندانی نخواهد کرد.

جوراب سفید ممنوع!
یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که در ست کردن جوراب اتفاق می‌افتد پوشیدن جوراب سفید خارج از فعالیت‌های ورزشی است. مسلما شما هم بارها دامادی را دیده‎اید که کت و شلوار مشکی بسیار شیک خود را با کفش رسمی مشکی ست کرده است؛ اما زمانی که می‌نشیند دو جوراب سفید بیرون از کفشش چشم را می‌زند و جلوه ست او را خراب می‌کند.

جوراب سفيد خيلي خيلي معمولي است و معمولا بسیار ارزان به نظر می رسد.

اگر به باشگاه می‌روید، جوراب سفید بسیار مناسب است. همچنین اگر قصد دارید در بیرون از خانه به ورزش و تفریح بپردازید و یا به پیک نیک بروید، استفاده از جوراب سفید بلا مانع است، البته با توجه به اینکه جوراب سفید معمولا زودتر لکه و کثیفی را نشان می دهد اگر در پیک نیک قصد دارید برای خوردن یک میان وعده لذت بخش کفش خود را از پایتان در بیاورید اینجا هم قید جوراب سفید را بزنید. در سایر موارد هم استفاده از جوراب سفید یک اشتباه در ست محسوب می‌شود. جوراب مشکی حتی با شلوار جین بهتر از جوراب سفید است. بنابراین جوراب‌های سفید را فقط برای فعالیت‌های ورزشی کنار بگذارید و از قسمت لباس‌های رسمی خود جدا کنید.

کفش رسمی به جوراب رسمی نیاز دارد!

اگر قصد دارید کفش رسمی بپوشید صرف نظر از رنگ آن‌ها، نمی‌توانید جوراب ورزشی بپوشید. مسئله به این سادگی نیست که فقط جوراب شما باید مشکی باشد؛ دلیل این قانون این است که جوراب‌های ورزشی نسبت به جوراب‌های رسمی ضخامت بیشتری دارند زیرا درصد پنبه بیشتری در بافت آن‌ها به کار رفته است؛ بنابراین به صورت نازیبایی در کفش رسمی قرار می‌گیرند. علاوه بر این جوراب‌های ورزشی معمولاً بافت ساده ندارند و ارزان به نظر می‌رسند که وصله ناجوری برای ظاهر گران و با کیفیت کفش‌های رسمی است.

بنابراین جوراب‌های رسمی را برای کفش‌های رسمی خود کنار بگذارید. این نوع جوراب‌ها راحت‌تر در کفش شما می‌لغزند و بافت نازک و لطیف آن‌ها حواس افراد را معطوف پای شما خواهد نمود.

جوراب‌ها را رول نکنید یا تا نزنید!

رول یا لوله کردن جوراب در نزدیکی قوزک پا ظاهر شلخته و نامرتبی به شما می‌دهد. تا زدن جوراب شاید به ظاهر مرتب‌تر به نظر برسد اما همچنان ظاهری عجیب و غربیب به شما می‌دهد زیرا قوزک پای شما را بزرگ نشان می‌دهد به خصوص زمانی که شلوارهای اسلیم فیت می‌پوشید. جوراب‌های خود را بدون تا زدن یا رول کردن بپوشید.

مطابق برنامه‌ جوراب جدید بخرید!

هر شش ماه یک بار جوراب‌های جدید بخرید. احتمالاً نیاز نخواهد بود که تعداد زیادی جوراب جدید بخرید اما حداقل به سه جفت جوراب جدید نیاز خواهید داشت. از آنجایی که جوراب‌ها در اثر زیاد پوشیدن دچار ساییدگی و پارگی می‌شوند و از آنجایی که اغلب از الیاف با کیفیت ساخته نمی‌شوند به راحتی سوراخ می‌شوند. مثل روز روشن است و نیاز به توضیح بیش از این نیست اما خیلی از افراد جوراب سوراخ می‌پوشند که نشان دهنده این است که شما برای خرید جوراب جدید تا چه حد تنبل و بی نظم و بی ملاحظه هستید!

واقعا کار سختی نیست می توانید برای خرید یک جوراب مردانه خوب به  نزدیک ترین فروشگاه کفش ملی در محل سکونت خود مراجعه کنید یا  اگر در این حد هم وقت ندارید سری به فروشگاه آنلاین کفش ملی به نشانی mellishoes.irدر قسمت وسایل جانبی جوراب دلخواه‌تان را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.